Zalety i wady zaciągania pożyczek od niezależnych firm.

By in
No comments

Przychodzi w życiu taki moment, kiedy zaczyna doskwierać brak gotówki. Wtedy należy namyślić się,jakie są możliwości, aby je zdobyć.Jest trochę możliwości do wybrania. Przede wszystkim zaciągnięcie kredytu w państwowej instytucji finansowej. Niestety, kiedy przeszłość finansowa nie rysuje się w kolorowych barwach, bank może nie zgodzić się na udzielenie świadczenia. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na pożyczkę poza bankiem. Sprawdźmy, jakie są wady i zalety takiej metody.

Zacznijmy od mniej przyjaznych stron. Podstawową słabością chwilówki pozabankowej okazuje się jej dużo wyższe oprocentowanie. Niepaństwowe instytucje chcą bardzo często zarobić majątek na pożyczkobiorcy. Okazuje się, że roczna stopa oprocentowania osiąga próg aż kilkudziesięciu procent. Co więcej, niejednokrotnie należy także ponieść różne ukryte opłaty, których w pierwszym momencie umowa nie obejmuje. Właśnie dlatego tak istotne jest czytanie podpisywanych dokumentów.

Czas na zalety, których także trochę jest. Najważniejsze, że nie trzeba legitymować się zaświadczeniem o dobrej historii kredytowej. Samodzielne instytucje świadczą pożyczki nawet osobie, która w przeszłości miała problem z długami. Ponadto, bardzo szybko można otrzymać potrzebne pieniądze. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej strony internetowej, a czasem jedynie wysłać zgłoszenie sms-owe.

Fundusze kilka chwil później zjawią się już na koncie.

To, czy warto rozważać pożyczki poza instytucjami bankowymi, zależy od każdego z osobna. Każdy z nas znajduje się w różnej sytuacji życiowej i ma różne potrzeby. Hipotetyczny kredyt powinno się dopasować do własnych.

Sprawdź więcej: Pożyczka online